لیلا علی قلی زاده

جسم سالم نتیجه درمان روح.(بیست و هشتمین ایده از صد و یک ایده توسعه فردی برای زندگی بهتر)

جسم سالم نتیجه درمان روح

زمانی که این ایده را می‌نوشتم درد زیادی را در روح و جانم احساس می‌کردم. دردهایی که می‌دانستم اگر جلوی‌شان را نگیرم تبدیل به گره‌هایی در جسمم می‌شود. بایستی جلوی آن‌ها را می‌گرفتم؛ بنابراین دست‌به‌کار شدم و چیزی که تمام مدت مثل خوره به جانم افتاده بود را روی کاغذ آوردم.

نوشتن برای من راهی بود تا متوجه شوم علت دردهایی که در سرم احساس می‌کنم ناشی از چیست. هر وقت هیجانات شدیدی داشتم یا شب‌هایی که به علت کار زیاد بی‌خواب می‌شدم سردردها به سراغم می‌آمدند، با حذف منشأ هیجانات ئ نظم در خواب سردردها بهبود یافتند.

 بیشتر بیماری‌های جسم ما ناشی از ناراحتی‌های روحی است که در طول زندگی تجربه می‌کنیم. نادیده گرفتن احساسات و حرف نزدن درباره‌ی آن‌ها باعث می‌شود که جسممان در برابر بیماری‌ها ضعیف و شکننده شود.

یکی از راه‌های درمان روح، ابراز احساسات و ناراحتی‌ها به طریق نوشتن است.

 نوشتار درمانی راهی است که بیشتر روانشناسان آن را راهی برای درمان بیماری‌های جسم هم معرفی کرده‌اند.

نوشتار درمانی، سیستم ایمنی را تقویت می‌کند.

برخی افراد به‌طور وسواس گونه با دیدن کوچک‌ترین علامتی نگران می‌شوند و به سراغ پزشک می‌روند و مرتب در بدن خود به دنبال درد می‌گردند.

یا بدتر از اینکه دائم نگران جسمشان هستند و از کوچک‌ترین علامتی شکایت می‌کنند. کافی است به سلوک و منش این افراد کمی دقت کنید. متوجه می‌شوید جسم آن‌ها بیمار نیست و روحشان بیمار شده است. اگر این افراد در جهت درمان روحشان اقدامی کنند، جسمشان سلامت بیشتری را تجربه خواهد کرد.

در مقابل این افراد، افراد دیگری هم هستند که به‌سادگی علامت‌ها را نادیده می‌گیرند و درست زمانی به دنبال درد خود می‌روند که کار از کار گذشته باشد.

افراط و تفریط در هر کاری اشتباه است. باید در هر کاری میانه‌رو باشیم.

اکثر بیماری‌ها قبل از اینکه به مرحله حاد خود برسند، علائمی را از خود بروز می‌دهند. نادیده گرفتن این علامت‌ها خطرناک است. برخی سهل‌انگاری‌ها منجر به ضایعه‌های وحشتناکی می‌شود.

افراد زیادی بودند که به خاطر این سهل‌انگاری‌ها و نادیده گرفتن علامت‌ها، از پیش ما رفتند و دیگر در کنارمان نیستند.

بنابراین هرچند وقت یک‌بار برای آزمایش‌های سلامتی کل بدنتان به پزشک مراجعه نمایید یا اگر سرتان شلوغ است با انجام چند آزمون ساده، وضعیت مغز، تنفس، بینایی، شنوایی، ستون فقرات و قند خونتان را بسنجید. کافی است عبارت آزمایش سلامتی در خانه را در اینترنت جستجو کنید، موتورهای جست‌وجو، مطالب فراوانی را به شما نشان می‌دهند.

نوشته شده توسط لیلا علی قلی زاده

لیلا علی قلی زاده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.