لیلا علی قلی زاده

یادگیری نقاشی به صورت خودآموز

یادگیری نقاشی به صورت خودآموز

ونسان ونگوگ نقاشی را به صورت خودآموز یاد گرفت. در ابتدا سعی کرد با زغال از چهره معدنچیان بکشد، بعد برادرش که دستی در فروش تابلوهای هنری داشت، به او پیشنهاد کرد که از آثار هنرمندان گرته برداری کند. آن روزها خرید یک کپی کوچک از کار هنرمندان قیمت بالایی داشت و ونگوگ به راحتی از عهده خرید کپی های کوچک برنمی‌آمد؛ اما امروز به لطف اینترنت، دسترسی ما به الگوهایی برای یادگیری نقاشی بالا رفته است.

در ابتدای راه بایستی با تواضع از کارهای هنرمندان کپی کنیم. وقتی تکنیک‌ها را یاد گرفتیم به مرور سعی کنیم الهامات خود را وارد کار کنیم.

امروز در کلاس نقاشی چند جلد کتاب در اختیار بچه‌ها قرار دادم و از آن‌ها خواستم که قسمتی از کار تصویر‌سازی را خودشان انجام دهند. ضمن یادگیری الگو برداری، تکنیک‌های به کار رفته در تصاویر را به آن‌ها آموزش می‌دهم.

همیشه بعد از کلاس نقاشی و کار با شاگردانی که با تمام وجود دوستشان دارم، دوست دارم نقاشی کنم. دیروز با اینکه روز پر کاری بود، بعد از کلاس هم سعی کردم دو داستان را تصویر سازی کنم.

بحث دورهمی قجر نویسی هم طوری بود که لزومی به تمرکز نداشت و من هم به مباحث مطرح شده گوش می‌دادم و به لطف صدایی که هنوز در نمی‌آید از صحبت دوستان فیض می‌بردم و هم نقاشی می‌کردم. دوره قجر نویسی، دوره‌ای است که به واسطه آن با افراد فوق العاده‌ای آشنا شده‌ام و علاقه مند به خواندن تاریخی که سابقاً از آن فراری بودم.

یکی از تصاویر مربوط به یک داستان قدیمی بود و دیگری داستانی بود که شب پیش خوانده بودم. پنگوئن صورتی  داستانی از دوست نویسنده‌ام زهرا زمانلو بود که به خاطر علاقه‌ام به پنگوئن‌ها به محض مواجه با آن، داستان دلم خواست تصویری برای آن بکشم.

نوشته شده توسط لیلا علی قلی زاده

لیلا علی قلی زاده

4 Responses

 1. سلام لیلووون
  واقعن سورپرایز شدم دختر😍😍😍
  چه قشنگ و دلنشین کشیدی
  کیف کردم
  ای ول داری تو 👏👍
  تو نقاشیات یه آرامش خوبی وجود داره که دوسش دارم
  خوشحال شدم که داستانو دوست داشتی و این نقاشی زیبا رو کشیدی
  ماندگار شد برای من❤️

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.