لیلا علی قلی زاده

خودتان را به چالش بکشید( هشتاد و چهارمین ایده از صد و یک ایده توسعه فردی)

تا زمانی که خودتان را به چالش نکشید در کارهایتان پیشرفت نمی‌کنید. ما به صورت ناخودآگاه تمایل داریم که کاری را انجام بدهیم که از عهده آن به سادگی برآییم و هیچ دشواری برای ما نداشته باشد؛ اما تا زمانی که نخواهیم از محدوده ترس‌های خود فراتر برویم و کارهایی را انجام بدهیم که انجام دادن آن برای ما دشوار باشد، نمی‌توانیم پیشرفت بکنیم.

در دوران دانشجویی، اتفاقی افتاد که مجبور شدم به خاطر آن نرم‌افزار فتوشاپ را در عرض چند روز یادبگیرم. کتابی هفتصد صفحه‌ای از آموزش فتوشاپ را در عرض یک هفته خواندم و تمرین‌هایش را انجام دادم تا بتوانم از عهده کاری که به من محول شده بود بربیایم. می‌توانستم خیلی راحت بگویم که من فتوشاپ بلد نیستم و نمی‌توانم این کار را انجام بدهم؛ اما به جای آن گفتم که بلدم در حالی که بلد نبودم. به خوابگاه آمدم روی سیستمم فتوشاپ نصب کردم و شروع کردم به مطالعه و انجام تمرین. اگر آن روز خودم را به چالش نمی‌کشیدم فتوشاپ را یاد نمی‌گرفتم. همان آموزش یک هفته‌ای باعث شد که بعدها به عنوان یک صفحه‌آرا و طراح جلد در انتشاراتی مشغول به کار شوم.

بنابراین از اینکه خودتان را به چالش بکشید و کاری را انجام بدهید که قبل‌تر انجام نداده‌اید نهراسید. امروز به دلیل همگانی بودن اطلاعات و آموزش‌ها خیلی ساده‌تر می‌توانید در جریان انجام یک کار فرایند یادگیری را هم داشته باشید.

لیلا علی قلی زاده

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.