شنا را یاد بگیرید و حداقل ماهی یک‌بار به استخر بروید.(سی و دومین ایده)

 

سی و دومین ایده از صد و یک ایده توسعه فردی

چندی پیش، بعد از گذراندن بحرانی سخت، به پیشنهاد یکی از آشنایان به استخر رفتیم. روزهای سختی را گذرانده بودم و به‌هیچ‌وجه نمی‌توانستم مراقبه و مدیتیشنی برای کسب آرامش انجام دهم؛ اما در آب احساس سبکی خاصی داشتم.

زمانی که روی آب خوابیده بودم و چشم‌هایم را بسته بودم، احساس بی‌وزنی مطلق را تجربه می‌کردم. تمام ترس‌ها، استرس‌ها و ناراحتی‌ها همه به زیرآب رفته بود. من روی آب، با آرامش مشغول شکرگزاری و پیش‌بینی اتفاق‌های خوشایندی بودم که قرار بود برایم رخ دهد و پیشاپیش بابت رسیدن به آن خواسته‌ها سپاسگزاری کردم. صداهای اطرافم محو و محوتر می‌شد و من از کسب چنین تجربه‌ای واقعاً لذت بردم.

من قبلاً شنا کردن را بلد نبودم. زمانی که شنا کردن را نمی‌دانستم، هیچ لذتی هم از استخر رفتن، نمی‌بردم و هر وقت کسی پیشنهاد می‌داد که به استخر برویم آن را رد می‌کردم؛ اما شنا تمام ناراحتی‌های روحی را دور می‌کند و می‌تواند فکر شما را برای پیدا کردن ایده‌های جدید باز کند. همچنین یادگیری شنا می تواند تاثیر بسزایی در افزایش اعتماد به نفستان داشته باشد.

گاهی چنان درگیر اهداف و برنامه‌های روزانه خود می‌شویم که یادمان می‌رود که ما انسان هستیم و بایستی زمانی را صرف‌ترمیم روح و جسممان بکنیم. افراد موفق به این مسئله واقف هستند و در هفته زمانی را برای تفریحات این‌چنینی در نظر می‌گیرند؛ بنابراین فراموش نکنید که تفریحات خوب و آرام‌بخش، نقش بسزایی در کاهش استرس‌ها و تنش‌ها دارند. درنتیجه مسیر دست‌یابی به هدفتان با داشتن انرژی بیشتر، سهل‌تر می‌شود.

 

بنابراین:

هرچه زودتر شنا را یاد بگیرید.

اگر از آب می ترسید تحت درمان قرار بگیرید.

و هرچند وقت یک بار با دوستانتان به استخر بروید.

 

نوشته شده توسط لیلا علی قلی زاده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.