حداقل یک کتاب در زندگیتان بنویسید.(پنجمین ایده)

حداقل یک کتاب در زندگیتان بنویسید.

زندگی همه افراد پر از داستان هایی است که مختص به خودشان است که اگر با بیانی شیوا ارائه شود می تواند، مخاطبان بسیاری داشته باشد. همه افراد نویسنده نیستند، که بتوانند کتاب بنویسند. اما همه می توانند از تجربیات خود در زندگی، دفترچه ای  را به زبانی ساده تهیه کنند. نوشتن یک کتاب به آنچه که در ذهن می گذرد، نظم می بخشد. اگر در حال یادگیری مطلب و مفهومی هستید، نوشتن در باره آن مفهوم، می تواند باعث شود که عمیق تر مطلب را بیاموزید. اگر در زمینه خاصی مهارت دارید، می توانید کتابی از مهارت ها و فوت و فن های کارتان به قلم خودتان بنویسید. در دوره توسعه فردی، افراد زیادی از صنف های مختلفی شرکت داشتند. مدرس دوره همه را به نوشتن کتابی در زمینه توسعه فردی تشویق کرد.

نوشتن کتاب در این زمینه باعث شده بود که به مسائلی که روزانه با آن ها دست و پنجه نرم می کردم، دقیق تر و از زاویه دیگری نگاه کنم. همچنین باعث می شد، مطالعه خودم را بیشتر کنم تا مفاهیمی که ارائه می دهم از عمق بیشتری برخوردار باشد.  بنابراین نوشتن کتاب نظم خوبی به دانش و تجربیات شما می دهد.  پس اگر دوست دارید که مهارت هایتان را به فرد دیگری بیاموزید شروع به نوشتن کتاب خودتان کنید تا چیزی از شما برای آیندگان باقی بماند.

لازم نیست حتما کتابتان را چاپ کنید. شاید در کتابتان به مطالبی اشاره کنید که کاملا خصوصی باشد، اشکالی ندارد اما بنویسید تا به ذهنتان نظم بدهید و در جریان نوشتن با اندیشه ورزی معنای زندگیتان را بیابید.

قبل تر ها که نوشتن برایم تفننی بود، سردرگمی عجیبی داشتم. بعضی روزها ناراحت بودم و بعضی روزها خیلی شاد و علت غم هایم را نمی دانستم و برایم غم ها و شادی هایم به دنبال دلایل بیرونی می گشتم. اما نوشتن کمک کرد تا خودم را بیابم و معنای زندگی ام را بیابم.

نوشته شده توسط لیلا علی قلی زاده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.