همیشه برای خود هدفی تعیین کنید.(هفتاد و سومین ایده از صد و یک ایده توسعه فردی)

همیشه برای خود هدفی تعیین کنید.

هدف‌های کوچک و قابل‌دستیابی داشته باشید.

داشتن هدف‌های کوچک و قابل رسیدن باعث می‌شود که در زندگی احساس پوچی نکنید. علاوه بر آن باعث می‌شود که فردی موفق باشید که برای رسیدن به خواسته‌های تلاش می‌کند.

بهترین زمان برای تعیین هدف چه زمانی است؟

می‌توانید اول هر هفته یک هدف تعیین کنید یا اول هرماه یا حتی همین حالا که دارید این بخش از کتاب را می‌خوانید برای خودتان هدفی تعیین کنید. البته برای تعیین هدف، باید چند روزی فکر کنید و بعد ببینید از زندگی چه می‌خواهید. اهداف شما باید در راستای رسیدن به خواسته‌هایتان باشد.

همیشه قبل از خواب برای روز بعد خود یک هدف کوچک تعیین می‌کنم. البته هدف بزرگ‌تری دارم که بر پایه آن هدف‌های کوچک و قابل‌دستیابی‌ام را تعیین می‌کنم. داشتن هدف باعث می‌شود که صبح‌ها بدون هیچ‌گونه مقاومتی از رختخواب بیرون بیایم.

هدف همان برنامه‌ریزی روزانه برای انجام امور است؟

این تعیین هدف غیر از برنامه‌ریزی روزانه برای انجام کارهاست. برنامه‌ریزی روزانه باید در راستای رسیدن به اهدافتان باشد. مثلاً فرض کنید شما می‌خواهید یک سخنران موفق باشید. رسیدن به چنین هدفی مستلزم دستیابی به هدف‌های کوچک‌تری مثل مطالعه، یادگیری فن بین، بالا بردن اعتمادبه‌نفس و موارد دیگر است. برای تک‌تک این موارد باید هدف‌های کوچک تعیین کرد و بعد از رسیدن به یک هدف، هدف دیگری تعیین کرد.

نوشته شده توسط لیلا علی قلی زاده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.